Zebra TrophyX Bowstrings and Cables Team Shoot Pro/Am Cullman, AL

First Place - $80 each, all amateurs receive a Zebra Premium Bowstrings and Cables certificate only when shooting with the Pros ON THURSDAY

Second Place - $60 EACH

FRIDAY AM/AM  RUSSELL COUNTY, AL

     
RANGE X - Lower (Yellow Card) Place   RANGE X - Upper (Blue Card) Place
Scott Parrott First   Tyler Hale First
Logan Clark 36 Up   Brayden Jones 38 Up
Bill Fulton     Mitch Adams  
Butch Heath     Karen rickles  
Daniel Mackey     Trenton Adams  
         
Vaden Begay Second   Alex Knight Second
Matt Meeks 28 Up   Anthony Smith  
Alan Bradford     Jack Elliott  
John Fernandez     Barry Moon  
Dustin Carr     Andrew Cheek  
         
RANGE Y - Lower (Yellow Card) Place   RANGE Y - Upper (Blue Card) Place
Jamie Weatherford First   Blake Ballou First
Ray Essex 38 Up   Jason Pringle * 42 Up
Alton Godwin     Braylin Lewis  
Patty Watson     Brandon Whitt  
Morgan Griggs        
         
Dwight McCay Second   Michael Norton Second
Rowdy Givens 34 Up   Matthew McKenna 9 Up
Odell Wilkens     Earnest Cowart  
April Mumpower     Cody Surber  
Misty Campbell     Justin Fairchild  
         
RANGE Z - Lower (Yellow Card) Place   RANGE Z - Upper (Blue Card) Place
Chris Champaign * First   David Rosenbalm * First
Karl Schmeling * 28 Up   Glen Plugge 40 Up
Mark Eckenrod *     Nathan Dennis  
Caleb Brown     Jesse Moore  
Kara Kuhnert        
joelle Thurow        
         
Mike Baessler Second   Ted Venecia Second
Kevin Miller 36 Up   Halle Linger 23 Up
David Lay     Jerry Wiethop  
Stacy Mitchum     Kaci Therrein  
Noah Weisenbach     Uriah Bush  
Sammy Price        

THURSDAY PRO/AM Russell County, AL

     
RANGE A - Lower (Yellow Card) Place   RANGE A - Upper Blue Card) Place
Loren Lohr First   Michael Norton First
Renee Hornbuckle 18 Up   Ryan Hamilton 32 Up
Christine Harrelson     Emerald Bradley  
      Jimmy Garrett  
         
Connie Griffin Second   Jerry Martin Second
Darrell Westerman 17 Up   Chad Bassett 28 Up
Tony Tazza     Casey Weston  
      Beam Bishop  
         
         
RANGE B - Lower (Yellow Card) Place      
Bridger First   Ryan Johnson First
Scott 46 Up   Scott Heston 40 Up
Ben     Phillip Uphold  
Megan     Ethan Johnson  
      Matt Erlandson  
         
Brent Qualls Second   Steven Marsh Second
John Black 38 Up   Dylan Childers 34 Up
Lamar Pettit     Brendon Smith  
Jeb Bowman     Rebecca Bellemin  
Doug Barker     Tanja Jensen *  
         
         
RANGE C - Lower (Yellow Card) Place   RANGE C - Upper (Blue Card) Place
Steve Scott First   Darrin Christenberry First
Scott Parrott 30 up   Tyler Hate 34 Up
Jack Elliot     Alan Bradford  
Clay Ostrander     Ray Hickman  
         
         
Jackie Caudle Second   Travis Ballard Second
Daniel Mackey 21 Up   Micah Greene 30 Up
Mike Sasnett     Richard Mann  
Ken Moseley     Leonard Coco